تبلیغات
سرگرمی و تفریحی - رانندگی زنان در عربستان دوباره بحث‌ انگیز شد
سرگرمی و تفریحی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1392
رانندگی زنان در عربستان دوباره بحث‌ انگیز شد

الولید بن طلال، شاهزاده قدرتمند عربستان سعودی خواهان اعطای حق رانندگی به زنان این کشور به دلایل اقتصادی شد.

شبکه خبری او ار اف اتریش گزارش داد، این میلیاردر و پسر عموی ملک عبدالله از طریق توئیتر نوشت با اعطای این حق می‌توان در استخدام دستکم 500 هزار راننده خارجی صرفه جویی کرد.

این شاهزاده دقیقا مشخص نکرد که این اقدام موجب چه میزان صرفه جویی می‌شود، اما مقامات دولت عربستان پیش از این از بالا بودن میزان انتقال پول نیروهای کار خارجی در این کشور به وطن خود ابراز نگرانی کرده بودند.

زنان در این پادشاهی حق رانندگی ندارند. به همین خاطر آنها باید مستخدمانی را که اغلب خارجی هستند، برای رانندگی به کار بگیرند. بسیاری از خانواده‌های عربستانی می‌گویند اگر زنان خودشان رانندگی کنند، درآمدشان افزایش خواهد یافت.

در پی تحرکات آزادی‌خواهی در دیگر کشورهای عربی، ده‌ها زن سعودی در سال 2011 برای به دست آوردن حق رانندگی تظاهرات کردند. تعدادی از آنها به همین خاطر مدتی را در بازداشت به سر بردند.

قانون اساسی عربستان به صورت صریح زنان را از رانندگی منع نکرده است. اما بر اساس قانون موضوعه در این پادشاهی، رانندگان باید گواهینامه داشته باشند و گواهینامه هم برای زنان صادر نمی‌شود؛ به همین خاطر آنها عملا از فرمان خودروها به دور مانده‌اند.
طبقه بندی:
برچسب ها: رانندگی زنان در عربستان دوباره بحث‌انگیز شد،
ارسال توسط مدیریت