تبلیغات
سرگرمی و تفریحی - عامل قتل زن جوان و دخترش دستگیر شد + عکس
سرگرمی و تفریحی

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1392
http://upload.tehran98.com/img1/9qllyj774cr8mwzkwjx.jpg
مرد جوانی که پس از قتل مادر و دختر ۸ ساله‌ای، منزل مسکونی آنها را به آتش کشیده بود کمتر از ۲۴ ساعت توسط ماموران آگاهی دستگیر شد.

در ساعت ۱۴:۳۰ روز گذشته، وقوع یک فقره آتش سوزی در طبقه همکف یک ساختمان مسکونی در منطقه شهر زیبا ـ بلوار تعاون ـ خیابان آلاله شرقی به آتش نشانی اعلام شد.
با حضور تیم آتش نشانی در محل و پس از اطفای حریق، مأموران آتش نشانی متوجه جسد زن و دختر بچه‌ای شدند که بنا بر اظهارات همسایگان، هویت اجساد به اسامی لیدا ۳۵ ساله و روژین ۸ ساله مورد شناسایی قرار گرفت که با انجام سریع عملیات اطفای حریق، آتش سوزی در مراحل اولیه کنترل و هیچگونه آسیب جدی به اجساد وارد نشده بود.
با اعلام خبر کشف جسد متعلق به مادر و دختر ۸ ساله به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا، بلافاصله مأموران در محل حاضر و پس از انجام بررسی های اولیه، موضوع به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل اعلام شد.
با حضور قاضی شهریاری، بازپرس شعبه اول ویژه قتل دادسرای امور جنایی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی و پزشکی قانونی در محل و انجام معاینات اولیه، علت مرگ مادر و دختر انسداد مجاری تنفسی اعلام و برابر نظریه کارشناسی آتش نشانی، نوع حریق عمدی تشخیص داده شد .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی شهریاری، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات، از همان دقایق اولیه آغاز شد. با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که از حدود ۶ ماه پیش، جوان مو بلندی حدودا ۳۰ ساله و به نام سیامک، ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بستگان مقتوله به تعدادی از همسایگان عنوان داشته که اصرار به ازدواج با مقتوله را داشته اما بنا بر اظهارات همسایگان، مقتوله پس از فوت همسرش تمایلی به ازدواج مجدد نداشته و تصمیم داشته تا تنها از دختر ۸ ساله‌اش مراقبت کند اما با این وجود سیامک همچنان اصرار به ازدواج با مقتوله داشته است؛ همچنین در ادامه تحقیقات، تعدادی از اهالی محل در اظهارات خود عنوان داشتند که دقایقی قبل از وقوع آتش سوزی در منزل مقتوله، سیامک را در داخل کوچه مشاهده کرده‌اند.
با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص احتمال وقوع جنایت توسط سیامک، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت سیامک در شهرک طلائیه واقع در قرچک ورامین شدند.
همزمان با حضور بازپرس پرونده و کارآگاهان در شهرک طلائیه، هویت واقعی سیامک به نام مجتبی ۲۶ ساله شناسایی و کارآگاهان پیش از عملیات دستگیری و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که وی علاقه بسیار زیادی به نگهداری پرنده بویژه کبوتر دارد؛ نهایتا با شناسایی دقیق محل سکونت وی، در ساعت ۲۳:۳۰ همان روز وی را دستگیر کردند، اما در اظهارات اولیه خود منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد.
با وجود انکار جنایت از سوی سیامک، کارآگاهان اداره دهم در حضور بازپرس پرونده اقدام به بازرسی دقیق از محل سکونت متهم کرده و موفق به کشف تعدادی از اموال متعلق به مقتوله در محل نگهداری پرندگان شدند؛ با کشف این اموال، متهم به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل مقتوله و دختر ۸ ساله‌اش اعتراف کرد.
متهم در اظهارات خود و در خصوص نحوه ارتکاب جنایت، به کارآگاهان گفت: زمانیکه با مقتوله درگیر شدم، او را خفه کرده و منتظر ماندم تا دخترش نیز از دبستان به خانه باز گردد؛ وقتی روژین به خانه آمد، با دیدن جسد، ابتدا تصور کرد که مادرش خوابیده اما زمانیکه متوجه مرگ مادرش شد، قصد داشت تا فریاد بزند که بلافاصله او را گرفته و همانند مادرش خفه کردم و تصمیم به آتش زدن خانه داشتم اما به خاطر دود زیادی که پیش از شعله گرفتن آتش ایجاد شده بود ، مجبور شدم تا به سرعت از خانه خارج شوم.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صبح روز جاری جهت صدور قرار بازداشت قانونی به شعبه اول بازپرسی ویژه قتل دادسرای جنایی اعزام و قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی جهت مشخص شدن انگیزه ارتکاب جنایت، در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

فارس
برچسب ها: عامل قتل زن جوان و دخترش دستگیر شد + عکس،
ارسال توسط مدیریت